fbpx

Lokalita

Rezidence JANOV – Vaše základna v Jizerkách

Rezidence Janov má strategicky výhodnou polohu přímo v CHKO Jizerské hory – za 5 minut dojedete autem na běžky do Bedřichova nebo za 10 minut na sjezdovky na Severák. V létě si užijete pěší výlety na rozhledny v okolí, nebo vyrazíte na kole po jizerských cyklostezkách bez automobilového provozu.

Janov nad Nisou

Díky své poloze v Jizerkách se Janov nad Nisou těší celoroční oblibě mezi lyžaři a turisty. Klidná horská lokalita, v těsné blízkosti středisek Bedřichov a Severák, je pouhou hodinu jízdy autem z Prahy, 10 minut z Jablonce nad Nisou a 20 minut
z Liberce, kam si můžete snadno zajet do bazénu, aquaparku a za kulturou. Přímo v Janově je dostupná základní vybavenost - obchod a restaurace.

Skiareál Severák

Ve ski areálu Severák si zalyžujete na 4.300m širokých sjezdových tratích nízké a střední obtížnosti. Díky tomu jsou vhodné pro výuku lyžování. Lyžařská škola využívá širokou škálu dětských vleků a děti můžete vzít trénovat na Dětský svět Severák, vybavený pojízdným kobercem a kolotočem. Většina hlavních sjezdovek je vybavena systémem na výrobu technického sněhu. Pro zkušenější lyžaře je sjezdovka JIH.

Skiareál Bedřichov

Ski areál Bedřichov nabízí lyžování na celkem 4.500 metrech sjezdovek. Jedná se široké tratě střední a nízké obtížností. Díky tomu jsou vhodné pro lyžařské vyžití rodin s dětmi. Sjezdové tratě jsou vybaveny systémem technického zasněžování. Večerní lyžování na 510m dlouhé sjezdovce Malinovky. Přímo v centru ski areálu na Malinovce je též umístěn dětský vlek s odděleným prostorem pro výuku.

Běžecké Lyžování - Jizerská magistrála

Z Janova jsou snadno dostupné dva blízké nástupní body Jizerské magistrály běžkařské magistrály - Bedřichov a Hrabětice.
Jizerská magistrála v centrální části Jizerských hor patří k nejnavštěvovanějších areálům pro běh na lyžích v ČR a je známá pravidelnou strojovou úpravou bežeckých stop o celkové délce přes 180 km.

Cykloturistika

Jizerské hory jsou atraktivním výletním místem i mimo lyžařskou sezónu. Na kole můžete vyrazit přímo od Rezidence Janov, na síť značených cyklotras se napojíte po dvou kilometrech, pod Jindřichovským sedlem. Již po 5 kilometrech tak máte přístupné celé Jizerky po zpevněných cyklotrasách bez automobilového provozu. Zkušení bikeři mohou využít tréninkový pumptrack přímo v Janově, několik kratších trailů v Bedřichově a nebo si zajet do Bikeparku Tanvaldský Špičák.

Pěší turistika a výlety

Jizerské hory nabízí nepřeberné množství výletů a turistických tras. Mezi nejatraktivnější cíle rodinných výletů patří například horská osada Jizerka, muzeum Sklářská osada Kristiánov, rozhledna Královka, vodní nádrž Josefův Důl a lovecký zámeček Nová Louka. Sportovnější turisté se mohou vydat na výpravu po jizerských tisícovkách Holubník a Jizera, nebo přímo na nejvyšší vrchol jizerských hor Smrk.

Jizerky – největší přírodní lokalita v unesco

Domluvte si prohlídku na místě!

+420 770 114 007
info@rezidencejanov.cz

Ing. Jan Valeš
jednatel
Rezidence Janov s.r.o.